سیسکو

خدمات ما

کمپانی سیسکو (Cisco) یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های تولیدکننده تجهیزات روتینگ و سوئیچینگ در در شبکه و در انواع مقیاس‌ها می‌باشد. این شرکت اصالتا آمریکایی است اما در حال حاضر یک شرکت کاملا بین‌المللی محسوب می‌شود. این شرکت راهکارهای تخصصی برای پیاده‌سازی زیرساخت‌های سرورها و مراکز داده ارائه می‌کند.

می‌‌توان گفت این کمپانی به صورت کاملا تخصصی بازار تولید تجهیزات مختلف سوئیچ، روتر، سرور و دیتاسنتر را به دست گرفته است. به طوری که سیسکو با تجهیزات باکیفیت، پایدار، پردازنده‌های قدرتمند، قطعات پیشرفته و خاص و همچنین سیستم‌ عامل های منحصر به فرد خود به عنوان معروف‌ترین برند تولیدکننده تجهیزات شبکه‌های اکتیو شناخته می‌شود. این تجهیزات به عنوان معروف‌ترین و محبوب‌ترین تجهیزات کاربردی موجود در دیتاسنترها و شبکه‌های سازمانی شناخته می‌شود. بسیاری از شرکت‌ها و سازمان‌ها متقاضی نصب و استفاده تجهیزات این شرکت می‌باشند.

در ادامه با لناوا همراه باشید تا با انواع محصولات و خدماتی که در این حوزه به شما ارئه می‌شود آشنا شوید.

تیم
حرفه ای ما !

کنار هم جمع شدن اغاز است
کنار هم ماندن پیشرفت است
با هم کار کردن موفقیت است

محصولات مرتبط

ارائه سرویس های سیسکو

و مزایای آن ها

روتینگ و سوئیچینگ

سوئیچ به دستگاهی گفته می‌شود که دستگاه‌ها و نودهای مختلف شبکه (سرور، کامپیوترها، دوربین‌های مداربسته، سنسورها، پایگاه‌های داده و …) را به وسیله فرایند Packet switching به یک دیگر وصل می‌کند. سوئیچ در واقع با دریافت اطلاعات مختلف و پردازش اولیه آنها تصمیم می‌گیرد که آنها را به کجا بفرستد. سپس با استفاده از آدرس‌های Mac اقدام به تصمیم‌گیری در مورد محل ارسال داده‌ها می‌کند.

این سوئیچ‌ها قابلیت روتینگ و مسیریابی داده‌ها را نیز به ما ارائه می‌دهند و موجب کاهش نیاز به قطعات سخت افزاری مختلف می‌شوند.

فرایندهای روتینگ و سوئیچینگ در لایه‌های مختلفی از شبکه داده‌ها صورت می‌گیرند. آن ها تفاوت‌هایی با هم دارند که در ادامه آنها را توضیح خواهیم داد. نکته بسیار مهمی که باید بدانید این است که سوئیچینگ، داده‌ها را در شبکه محلی جابجا می‌کندو اطلاعاتی را به بیرون نمی‌فرستد.

اما روتینگ (Routing) وسیله ارتباطی شبکه محلی با سایر شبکه‌هاست. در واقع اگر دستورالعمل‌ها روتینگ نداشته باشند کامپیوترها قادر به رد و بدل اطلاعات نیستند. از روتینگ برای دریافت داده‌ها از یک دستگاه و ارسال آن به سایر دستگاه‌های خارج از شبکه استفاده می‌شود. روتر وسیله‌ای است که امکان روتینگ را ایجاد می‌کند. اگر این وسیله را نداشته باشید، امکان مبادله اطلاعات با سایر شبکه‌ها را از دست می‌دهید. روتر اقدامات زیر را پیگیری می‌کند:

 • بررسی آدرس مقصد
 • بررسی روترهای دیگر برای دریافت اطلاعات از مبدأ
 • بررسی تمام مسیر‌های موجود در شبکه
 • انتخاب بهترین مسیر به هر شبکه
 • نگهداری و پردازش پایه اطلاعات دریافتی

ادامه

مرکز تماس

امروزه سازمان‌ها و شرکت‌ها بسیار گسترده شده‌اند و نیاز است علاوه بر سوئیچینگ و روتینگ ارتباطات درون و برون سازمانی را نیز در قالب تماس‌ها، ویدیوکنفرانس‌ها، ویس میل، تماس ویدیویی و … مدیریت کنیم.

بنابراین به نرم افزارهای تخصصی نیاز داریم تا بتوانیم این نیازها را در قالب خود سازمان حل کنیم. سیسکو با ارائه راه حلی به نام مرکز تماس سیسکو باعث شده این فرایند به راحتی قابل انجام باشد.
این مرکز تماس پیشرفته تمام قابلیت‌های ارتباط سازمانی مثل تماس صوتی و تصویری، چت، ویدیوکنفرانس، کنفرانس صوتی و وبینارها را در بستری امن و کنترل شده انجام می دهد. با این سیستم می‌توان سطح دسترسی‌ها و زمان و موقعیت همه کاربران را مدیریت کرد. آنها به شدت قابل توسعه نیز هست. این ابزار بسیار پرکاربرد است و می‌توان حتی با آن اطلاعات را در فضای کلود کنترل کرد.می توان انواع فایل‌ها را در این بستر ذخیره نمود. یکی دیگر از محصولات سیسکو Webex است. Webex هم بسیار پیشرفته است و در صورت لزوم توضیحات بیشتری درباره آن ارائه می‌شود.

ادامه

خدمات سیسکو محور لناوا

همانطور که گفتیم با توسعه شبکه‌های سازمانی و افزایش حجم داده‌ها و همچنین تعدد کاربران، نیاز است که سوئیچ‌های ساده و غیر قابل مدیریت را کنار بگذاریم. می توانیم از سوئیچ‌های پیشرفته مثل سیسکو استفاده کنیم تا بتوانیم هرچه بیشتر فرایندهای درون شبکه را تنظیم کنیم.

داده‌هایی مثل دوربین مداربسته، تلفن‌های تحت شبکه، اطلاعات محرمانه سازمان یا داده‌های عمومی نیاز به طبقه‌بندی و مدیریت دارند. این کار تنها با سوئیچ‌ها و روترهای پیشرفته امکان پذیر است. اگر نتوانید راه حل مناسبی برای کنترل داده‌های شبکه خود پیدا کنید قطعا دچار اختلال می‌شوید و متحمل هزینه‌های بسیار بالایی می‌شوید.
اما نصب و طراحی خدمات روتینگ و سوئیچینگ که مدیریت داده‌های شبکه را انجام می‌دهند یک کار تخصصی و پیچیده است. این کار تنها توسط متخصصان قابل انجام است. شرکت لناوا با توجه به تجربه و تعهد تیم خود، به صورت تخصصی می‌تواند خدمات مربوط به پیاده سازی و اجرای این سوئیچ و روترهای سیسکو را ارائه کند. لناوا با بکارگیری تجهیزات به روز و بهره‌گیری از دانش متخصصان خود، به ویژه تجهیزات سیسکو می‌تواند طراحی و پیاده‌سازی این سیستم را به عهده گیرد. در ادامه خدماتی که شرکت لناوا می‌تواند ارائه کند را مشاهده می‌کنید:

ادامه

سیسکو

دستورالعمل مسیریابی سوئیچ و روتر

الگوریتم‌های روتینگ منجر به دریافت و ارسال اطلاعات (یا همان Packet) بین شبکه‌ها می‌شوند. سوئیچ‌ها از طریق ساختار سخت افزاری و اطلاعات ورودی آدرس‌ها (Mac address) مقصد اطلاعات را تعیین می‌کنند. سوئیچ همیشه دارای یک جدول آدرس سخت افزاری Mac address است. در آن آدرس تمام اطلاعات پورت‌هایی که به سوئیچ متصل‌اند نگهداری می‌شود.

روترها نیز مثل سوئیچ‌ها آدرس‌ها را در خود نگه می‌دارند و تمام اطلاعات را با توجه به این آدرس‌ها بین شبکه‌ها منتقل می‌کنند. همانطور که قبلا هم گفتیم بهترین سوئیچ‌ها و روترها متعلق به شرکت سیسکو هستند که عملکرد کامل‌تری نسبت به بقیه مدل‌ها دارند.

ادامه

تفاوت روتینگ و سوئیچینگ در چیست؟

ممکن است افراد سوئیچ‌هایی را مشاهده کنند که عملیات روتینگ را نیز انجام بدهند. این باعث شود که فکر کنند این دو فرایند همزمان هستند و تفاوتی هم با هم ندارند. یعنی آن را یک فرایند به حساب بیاورند.

دقت داشته باشید که گفتیم سوئیچینگ به معنی کنترل مسیریابی بین قسمت‌های مختلف شبکه محلی، و روتینگ به معنی مسیریابی بین شبکه‌ای است که در آن مقصدها و مبدأهای بین شبکه‌ای تعیین می‌شود. اگر از این دستگاه‌ها در شبکه و سرور خود استفاده نکنیم، نمی‌توانیم هیچ فعالیتی را با شبکه انجام دهیم و اطلاعات به نوعی طبقه بندی نمی‌شوند.
برای ایجاد شبکه در سازمان‌ها و شرکت‌های بزرگ از سوئیچ‌های لایه سومی استفاده می‌شود. آنها علاوه بر سوئیچ، روتر هم هستند و هردوی این‌ها را انجام می‌دهند. این سوئیچ‌ها با هماهنگ‌سازی فرایندهای اطلاعاتی، موجب افزایش سرعت می‌شوند و برای شبکه‌های بسیار بزرگ مناسب‌اند. سیسکو انواعی از سوئیچ‌ها و روترها را ارائه می‌کند که برای هر کاربردی مناسب‌اند.

ادامه

فایروال

فایروال‌های سیسکو به منظور امنیت بیشتر و رعایت بیشتر پروتکل‌های امنیتی طراحی شده‌اند. همانطور که می‌دانید، تهدیدات امنیتی روز به روز پیچیده‌تر می‌شوند. در نتیجه استفاده هر چه بیشتر از تجهیزات و راهکارهای امنیتی بسیار ضروری به نظر می‌رسد.

  • فایروال‌های نسل جدید سیسکو به منظور مقابله با این تهدیدات امنیتی ساخته شده‌اند. این فایروال ها همیشه تحت بروزرسانی قرار می‌گیرند. تکنولوژی پیشرفته این فایروال‌ها باعث می‌شوند بتوانید قبل از اینکه ریسک‌های امنیتی به کار بیافتند آنها را به کار می‌اندازد.

ادامه

خدمات لناوا

 • مشاوره تخصصی در مورد تمام خدمات نرم افزاری و سخت افزاری سازمان شما
 • طراحی زیر ساخت سوئیچینگ و لایه‌های شبکه LAN و Campus LAN
 • طراحی زیر ساخت روتینگ در شبکه‌های LAN
 • مستندسازی از تمام جزئیات شبکه
 • طراحی مرکز داده در بستر شبکه‌ای و با استفاده از تجهیزات سیسکو
 • طراحی بستر شبکه‌ای مرکز داده از طریق تجهیزات دیگر
 • طراحی ساختار مجازی سازی شبکه
 • طراحی ساختارهای داشبورد مدیریتی
 • طراحی راهکارها و ایده‌هایی برای افزایش بهره‌وری شبکه
 • طراحی تمام مراحل از ۰ تا ۱۰۰ شبکه سازی
 • طراحی ساختار Passive و Active
 • اجرای تمام بخش‌های طراحی شده
 • اجرای شبکه‌های LAN، Campus LAN و WAN
 • نصب و راه‌اندازی سوئیچ‌ها و روترهای پیچیده و چندجزئی سیسکو
 • اجرا و راه اندازی انواع ADSL, ISP و WISP
 • نصب و راه‌اندازی تمام نرم‌افزارهای مورد نیاز برای افزایش کارایی شبکه
 • تنظیم انواع خطوط ارتباطی مورد نیاز
 • نصب و راه اندازی NOC
 • تنظیم راهکارهایی برای سنجش کارایی سیستم شبکه

شرکت لناوا با سال‌ها تجربه در انواع خدمات تخصصی نرم افزاری، سخت افزاری و شبکه بهترین تیم‌های سرویس دهنده را در اختیار دارد و می‌تواند با توجه به نیاز شما انواع خدمات مشاوره، طراحی، اجرا و پشتیبانی را به عهده گیرد.

لناوا تنها شرکت ایرانی است که در نقاط مختلف دنیا نمایندگی دارد و دستور العمل‌های تمام سرویس‌ها را طبق استانداردها انجام می‌دهد. بنابراین اگر برای انجام خدمات نرم افزاری و شبکه، به خصوص خدمات سوئیچینگ و روتینگ سیسکو به دنبال بهترین گزینه می گردید، بدون شک لناوا از بهترین و بهینه ترین انتخاب های شماست. برای دریافت مشاوره تخصصی و آشنایی بیشتر با روند کار، با شماره تماس دفتر لناوا تماس برقرار کنید.

نظرات