حفاظ الکتریکی

حفاظ الکتریکی (یا به انگلیسی Electric fence) یک ساختار حصار مانند است که از آن برای محدود کردن یک فضا استفاده می‌شود. حفاظ الکتریکی دیواری از جنس تورهای فلزی می‌باشد که در یک اختلاف پتانسیل مناسب قرار دارد و باعث می‌شود موجودات زنده از تماس با آن خودداری کنند. ما در ادامه سعی می‌کنیم هر چیزی را که شما باید در مورد این حفاظ یا فنس‌ها بدانید توضیح می‌دهیم.

به لناوا بسپارید

لیست قیمت ها

انواع سرویس هایی را که ما ارائه می دهیم را

در قسمت زیر مشاهده فرمایید.

با حفاظ الکتریکی بیشتر آشنا شویم

ساخت و طراحی حفاظ الکتریکی

در ساختن یک حفاظ الکتریکی خوب مثل هر چیز دیگری هر چقد که تلاش کنید، نتیجه بهتری دریافت می‌کنید. معمولا هزینه ساخت فنس‌های باکیفیت که هیچگاه خراب نمی‌شوند از فنس‌های کم کیفیت بیشتر است و اینجاست که شما باید تصمیم بگیرید. در فرایند تولید حفاظ الکتریک، از قطعات و مواد اولیه زیادی استفاده می‌شود که مهم‌ترین آنها سیم است. سیمی که در حفاظ الکتریکی استفاده می‌کنید باید با کیفیت باشد تا هم نتیجه خوب و هم استحکام بالاتری داشته باشد. برای اینکه بتوانید هزینه نصب فنس‌های الکتریکی را کاهش دهید، می‌توانید قطعات با ضروریت پایین تر را کمتر استفاده کنید یا از نوعی فنس استفاده کنید که هزینه ساخت کمتری دارد.

ویژگی خاص فنس های الکتریکی لناوا

حفاظ الکتریکی (یا به انگلیسی Electric fence) یک ساختار حصار مانند است که از آن برای محدود کردن یک فضا استفاده می‌شود. حفاظ الکتریکی دیواری از جنس تورهای فلزی می‌باشد که در یک اختلاف پتانسیل مناسب قرار دارد و باعث می‌شود موجودات زنده از تماس با آن خودداری کنند. ما در ادامه سعی می‌کنیم هر چیزی را که شما باید در مورد این حفاظ یا فنس‌ها بدانید توضیح می‌دهیم.

ویژگی خاصی که فنس‌های الکتریکی لناوا دارند، این است که می‌توان در زمان دلخواه آنها را از محل نصب جدا نمود و به مکانی دیگر انتقال داد. همچنین این حفاظ‌ها بدون اینکه آسیب ببینند، به راحتی و با سرعت زیادی نصب می‌شوند و قابلیت تغییر زیادی دارند. این ویژگی‌ها باعث می‌شود مصرف کنندگان مختلف حفاظ‌های الکتریکی بتوانند از آنها برای هر کاری استفاده کنند.

کاربرد فنس های الکتریکی

حفاظ‌های الکتریکی کاربردهای مختلفی دارند که باعث می‌شود در صنایع و کارهای زیادی مورد استفاده قرار بگیرند. این کاربردها شامل:

فنس‌های الکتریکی برای کارگاه‌ها و انبارها
فنس‌های الکتریکی برای کارخانجات و تاسیسات
فنس‌های الکتریکی مخصوص حیات وحش و دامداری
فنس‌های الکتریکی مخصوص ویلا و خانه‌های مسکونی
فنس‌های الکتریکی مخصوص محیط‌های امنیتی و نظامی
فنس‌های الکتریکی مخصوص زمین‌های کشاورزی و مسکونی

قطعات تشکیل دهنده

حفاظ‌های الکتریکی معمولا علاوه بر قطعات اصلی مثل سیم‌ها و سیستم تامین برق برخی قطعات دیگری نیز دارند که باعث می‌شود کاربرد کامل‌تری داشته باشند. برخی از قطعات تشکیل دهنده حفاظ‌های الکتریکی شامل:

سیم‌های رسانا

سیم‌های فولادی، انعطاف‌پذیر و کشسان‌اند که از نوع HIT می‌باشند. این سیم‌ها جهت ممانعت از تخریب تدریجی و آسیب به آنها، از گالوانیزه نیز ساخته می‌شوند. در انواع مختلف فنس‌های الکتریکی برای حفاظت تأسیسات، تعداد سیم‌ها و فاصله آنها از هم متفاوت است.

عایق‌‌ها

عایق‌ها قطعاتی هستند که برای جلوگیری از اتصال سیم‌های رسانا با تیرک‌های رسانا به کار برده می‌شوند. عایق‌ها در فنس‌های الکتریکی با ترکیبی از مواد مقاوم به برق و اشعه فرابنفش ساخته شده‌اند و طوری طراحی شده‌اند که امکان جمع شدن آب بر روی آنها و ایجاد جریان‌های مزاحم فراهم نشود.

تیرک‌های آهنی

تیرک‌های آهنی به عنوان پایه‌های سیم‌ها که در فواصل ۳ الی ۵ متری از یکدیگر نصب می‌شوند و باید در زمین فرو روند. نمونه استاندارد آنها از جنس گالوانیزه است که در ارتفاع‌های مختلف وجود دارند. استحکام سیستم فنسینگ به تیرک‌های آهنی بستگی دارد.

رایانه مرکزی (MULTI sys)

رایانه مرکزی در فنس‌های الکتریکی قابلیت پردازش اطلاعات را از واحد‌های کنترل و هشداردهنده‌ها دارد و با استفاده از تصاویر طراحی شده در نمایشگر، امکان کنترل و برنامه‌ریزی توسط کاربران را ایجاد می‌کند. در واقع کاربران با استفاده از رایانه مرکزی فنس‌های الکتریکی را کنترل می‌کنند.

واحد کنترل و هشداردهنده مرکزی (ACU)

این واحد پردازش اطلاعات دریافتی از انرژی‌دهنده‌ها را انجام می‌دهد. این واحد توسط ریزپردازنده‌ها پردازش اطلاعات ورودی را به عهده می‌گیرد. این واحدها قابلیت اتصال LAN (بی‌سیم) را دارند و در شبکه‌های حلقوی و استاندارد قابل اتصال می‌باشند.

انرژی دهنده‌های حفاظ‌های الکتریکی

در انرژی دهنده‌ها مسائل امنیتی به طور کامل رعایت می‌شود و همه دستگاه و قطعات تحت استانداردهای با کیفیت قرار دارند. انرژی دهنده‌ها سیستم‌های CCTV و سیستم‌های هشداردهنده را کنترل می‌کنند. منبع تغذیه و باتری‌ها هم جزئی از انرژی دهنده‌ها هستند.

مراحل ساخت

در اولین مرحله از ساخت حفاظ الکتریکی، محیطی که باید حفظ شود، به بخش‌های (zones) مختلف تقسیم می‌شود که هر کدام با توجه به متراژ خود شرایط ویژه‌ای دارند. تقسیم حصار به بخش‌های مختلف باعث می‌شود کنترل هر بخش جدا باشد و اگر لازم بود یک بخش خاموش می‌شود.
بخش‌های مختلف با استفاده از سیم، عایق و تیرک‌ها حصاربندی می‌شوند و برق به آنها متصل می‌شود. سیستم برق به صورت متناوب است و انرژی مصرفی را کاهش می‌دهد. . شایان ذکر است که تیرک‌ها با فاصله معین از یک دیگر درون زمین قرار می‌گیرند و بسیار محکم هستند.
فنس‌های فولادی گالوانیزه و سیگنال کنترلی از میان عایق‌ها به هر زون به صورت مستقل متصل می‌شوند. همچنین فاصله هادی‌های فولادی (سیم‌ها) با توجه به نیاز کاربر از ۱۰ تا ۲۵ سانتی‌متر تعیین می‌شود که هرچه منطقه حفاظتی‌تر باشد فاصله آنها کمتر است.
سیم‌ها در فواصل زمانی معین (معمولا ۱ ثانیه) جریان الکتریکی متناوب را از خود عبور می‌دهند که در صورت تعارض به حصار، شوک الکتریکی استاندار (بدون خطر جانی) وارد می‌شود تا متعارض را از ورود باز دارد. همچنین تحت شرایط خاص می‌توان شوک الکتریکی را خاموش کرد و حصار تنها با سیگنال‌های ضعیفی که تعرض را نشان می‌دهند کار کند؛ در این حالت تنها آلارم‌ها و برخوردها کار می‌کنند.
فنس‌های الکتریکی شکلی خاص دارند که علاوه بر تاثیر فیزیکی، می‌تواند با تاثیر روانی خود مانع از ورود غیر مجاز به حصار شود.

آموزش حیوانات

حفاظ‌های الکتریکی برای نگهداری گله‌ها و دام‌ها بسیار مناسب‌اند و هیچ آسیبی به آنها وارد نمی‌کنند. این فنس‌ها طوری ساخته شده‌اند که به طور کامل از دام‌ها مراقبت کنند و به راحتی تغییر کنند. این ابزار طبق نیازی که شما دارید تنظیم می‌شود و ولتاژ آن به طور قابل توجهی متغیر است. دام‌ها در صورت لمس این حفاظ‌ها برای همیشه از آنها دوری می‌کنند و بدون اینکه آسیبی ببیند از خطرات دور می‌مانند. همچنین استفاده از آنها در فضای باز و بسته و در تمام فصول مجاز است و هیچ محدودیتی را متوجه شما نمی‌کند.

استفاده از حفاظ‌های الکتریکی برای آموزش و نگهداری دام‌ها یک روش مناسب محسوب می‌شود که با آن می‌توانید با هزینه کمتر و به صورت طولانی مدت به دام‌های خود رسیدگی کنید. هدف از اینکار این است که هنگامی که حیوانات به فنس‌ها نزدیک می‌شوند تحت شوک الکتریکی قرار بگیرند تا از انجام مجدد آن خودداری کنند. همچنین می‌توان برخی قطعات دیگر را نیز به فنس اضافه کرد تا کاربرد ضدسرقت را نیز داشته باشد.

تمام حیوانات بعد از ۴ الی ۵ روز می‌دانند که نباید با حفاظ برخورد داشته باشند؛ در غیر این صورت مجازات می‌شوند. دام‌ها معمولا به خوبی از سیستم پاداش و تنبیه پیروی می‌کنند و هیچگاه کاری را که به ضرر آنهاست انجام نمی‌دهند. بنابراین بعد از برخورد با ۴۰۰۰ تا ۵۰۰۰ ولت سیم، به ندرت پیش می‌آید که حتی به حفاظ نزدیک شوند. همچنین می‌توان به فنس‌های الکتریکی آغل‌های الکتریکی را نیز افزود که در فصول تغذیه بسیار کاربردی می‌باشند..

سیستم بازدارنده

همانطور که می‌دانید در جامعه انسان‌ها حفظ حریم شخصی بسیار مهم است و اکثر افراد با توجه به اهمیت حریم شخصی خود اقدام به ارائه راهکارهایی می‌کنند. کسانی که به خوبی از حریم شخصی خود حفاظت نمی‌کنند در معرض‌ آسیب، تجاوز به حریم شخصی، دزدی و یا ریسک‌های مختلف قرار دارند. حفظ حریم شخصی برای همه لازم است اما در برخی اماکن مثل باغ، ویلا، تاسیسات صنعتی یا نظامی، کارگاه‌ها، موزه‌ها و … از اهمیت بیشتری برخوردار است. همچنین قابل ذکر است که پیگیری عدم رعایت حریم شخصی بسیار دشوار و هزینه‌بر است و اکثرا جواب نمی‌دهد.

بنابراین بهترین روش برای حفظ حریم شخصی، پیشگیری از سرقت، نفوذ و ورود غیر مجاز است. یکی از سیستم‌های کارآمد برای جلوگیری از نفوذ به حریم، حفاظ‌های الکتریکی یا الکتروفنس است که می‌تواند با هزینه کمتر و به صورت هوشمند مسئولیت حراست از اموال و افراد را به عهده بگیرد. استفاده از الکتروفنس در تمام کشورهای توسعه‌یافته و به تازگی کشورهای در حال توسعه رواج دارد و به عنوان شناخته‌شده‌ترین و هوشمندترین سیستم حفاظت پیرامون محسوب می‌شود. این سیستم در واقع بازدارنده نفوذ است و با شوک الکتریکی، هر کسی را از خود دور می‌کند. حصار الکتریکی یک سیستم جدید نیست اما به تازگی سیستم‌های هوشمندی به آن اضافه شده است که باعث می‌شود مراقبت از حریم با کمترین هزینه و بدون احتیاج به پرسنل زیاد انجام شود؛ همچنین این سیستم کاملا بدون خطر است و در صورت بروز اشتباهات سهوی، هیچ مشکلی را برای افراد به وجود نمی‌آورد.

روش نگهداری

یکی از مفید‌ترین ابزارها برای نگهداری فنس‌ها ولت متر و نقص یاب است. این ابزارها کمک می‌کنند بتوانید از ولتاژ مناسب سیستم اطمینان حاصل کنید. همچنین اگر یک دستگاه عیب یاب داشته باشید می‌توانید راحت‌تر عیب هر قسمت را دقیقا بیابید و سریع‌تر به آن رسیدگی کنید. با این کار نه وقت خود را برای عیب یابی تلف می‌کنید، نه متحمل هزینه‌های بیشتر می‌شوید.

همانطور که ولتاژ و ایمنی را می‌توان با این دستگاه‌ها تامین کرد، می‌توان کارایی دستگاه و حتی جابجا نشدن سیم‌ها از جای اصلی خود را نیز بررسی کرد. فقط دقت کنید که باید دستگاه‌های کنترل کنندهای مثل ولت متر و نقص یاب در جایی دور از حفاظ الکتریکی نصب شوند تا به دور از آلودگی و رطوبت باشند.

مزایا

امکان بالای تهدید علیه پرسنل مجاز و محدودیت دید سیستم‌های سنتی
ایجاد ظاهر خشن و آزاردهنده و کاهش زیبایی بصری سیستم‌های سنتی
امکان گیر کردن مواد زائد در سیستم‌های سنتی
عدم ردیابی تعارض‌ها در سیستم‌های سنتی
احتمال بسیار زیاد اختلال در سیستم‌ها و نفوذ آسان به آن در سیستم‌های سنتی
عدم احاطه کامل محیط پیرامونی
نیاز به پرسنل زیاد برای مراقبت از فنس‌ها علی‌رغم کارایی پایین آن
هزینه بالای دیوارکشی، نرده، سیم خاردار و حصارهای چندلایه
استهلاک بالا در سیستم‌های سنتی نسبت به الکترو فنس‌ها
امکان سرقت خود حصارها به دلیل قیمت بالای آنها

مانیتورینگ و نرم افزارهای امنیتی

سیستم حفاظ الکتریکی لناوا مجهز به نرم افزار جامع مدیریت امنیت سیستم است که در اتاق کنترل نصب می‌شود و از طریق سایر دستگاه‌های حفاظت الکترونیکی و انرژی‌دهنده‌ها کنترل کامل را بر روی سیستم حفاظ ایجاد می‌کند. این نرم افزار دستورالعمل‌های امنیتی که کاربر ایجاد می‌کند را می‌پذیرد و هر کنشی را که بر روی سیستم فنسینگ اتفاق می‌افتد، ثبت می‌کند. همچنین این سیستم بر روی نقشه‌های خود از منطقه تحت حفاظت نظارت دارد و با توجه به حساسیت فنس‌ها هر گونه لمس را نشان می‌دهد و اعلان خطر می‌کند.

ضمنا این نرم افزار هر گونه تعارض یا خرابکاری در سیستم، نقص‌های نرم افزاری و سخت افزاری احتمالی و یا سایر اختلالات را پیگیری می‌کند و ضمن اعلام خطر می‌تواند پیام‌های لازم را بفرستد و طبق دستور العمل شما عمل کند.

ساخت و طراحی حفاظ الکتریکی

در ساختن یک حفاظ الکتریکی خوب مثل هر چیز دیگری هر چقد که تلاش کنید، نتیجه بهتری دریافت می‌کنید. معمولا هزینه ساخت فنس‌های باکیفیت که هیچگاه خراب نمی‌شوند از فنس‌های کم کیفیت بیشتر است و اینجاست که شما باید تصمیم بگیرید. در فرایند تولید حفاظ الکتریک، از قطعات و مواد اولیه زیادی استفاده می‌شود که مهم‌ترین آنها سیم است. سیمی که در حفاظ الکتریکی استفاده می‌کنید باید با کیفیت باشد تا هم نتیجه خوب و هم استحکام بالاتری داشته باشد. برای اینکه بتوانید هزینه نصب فنس‌های الکتریکی را کاهش دهید، می‌توانید قطعات با ضروریت پایین تر را کمتر استفاده کنید یا از نوعی فنس استفاده کنید که هزینه ساخت کمتری دارد.

ویژگی خاص فنس های الکتریکی لناوا

حفاظ الکتریکی (یا به انگلیسی Electric fence) یک ساختار حصار مانند است که از آن برای محدود کردن یک فضا استفاده می‌شود. حفاظ الکتریکی دیواری از جنس تورهای فلزی می‌باشد که در یک اختلاف پتانسیل مناسب قرار دارد و باعث می‌شود موجودات زنده از تماس با آن خودداری کنند. ما در ادامه سعی می‌کنیم هر چیزی را که شما باید در مورد این حفاظ یا فنس‌ها بدانید توضیح می‌دهیم.

ویژگی خاصی که فنس‌های الکتریکی لناوا دارند، این است که می‌توان در زمان دلخواه آنها را از محل نصب جدا نمود و به مکانی دیگر انتقال داد. همچنین این حفاظ‌ها بدون اینکه آسیب ببینند، به راحتی و با سرعت زیادی نصب می‌شوند و قابلیت تغییر زیادی دارند. این ویژگی‌ها باعث می‌شود مصرف کنندگان مختلف حفاظ‌های الکتریکی بتوانند از آنها برای هر کاری استفاده کنند.

کاربرد فنس های الکتریکی

حفاظ‌های الکتریکی کاربردهای مختلفی دارند که باعث می‌شود در صنایع و کارهای زیادی مورد استفاده قرار بگیرند. این کاربردها شامل:

فنس‌های الکتریکی برای کارگاه‌ها و انبارها
فنس‌های الکتریکی برای کارخانجات و تاسیسات
فنس‌های الکتریکی مخصوص حیات وحش و دامداری
فنس‌های الکتریکی مخصوص ویلا و خانه‌های مسکونی
فنس‌های الکتریکی مخصوص محیط‌های امنیتی و نظامی
فنس‌های الکتریکی مخصوص زمین‌های کشاورزی و مسکونی

قطعات تشکیل دهنده

حفاظ‌های الکتریکی معمولا علاوه بر قطعات اصلی مثل سیم‌ها و سیستم تامین برق برخی قطعات دیگری نیز دارند که باعث می‌شود کاربرد کامل‌تری داشته باشند. برخی از قطعات تشکیل دهنده حفاظ‌های الکتریکی شامل:

سیم‌های رسانا

سیم‌های فولادی، انعطاف‌پذیر و کشسان‌اند که از نوع HIT می‌باشند. این سیم‌ها جهت ممانعت از تخریب تدریجی و آسیب به آنها، از گالوانیزه نیز ساخته می‌شوند. در انواع مختلف فنس‌های الکتریکی برای حفاظت تأسیسات، تعداد سیم‌ها و فاصله آنها از هم متفاوت است.

عایق‌‌ها

عایق‌ها قطعاتی هستند که برای جلوگیری از اتصال سیم‌های رسانا با تیرک‌های رسانا به کار برده می‌شوند. عایق‌ها در فنس‌های الکتریکی با ترکیبی از مواد مقاوم به برق و اشعه فرابنفش ساخته شده‌اند و طوری طراحی شده‌اند که امکان جمع شدن آب بر روی آنها و ایجاد جریان‌های مزاحم فراهم نشود.

تیرک‌های آهنی

تیرک‌های آهنی به عنوان پایه‌های سیم‌ها که در فواصل ۳ الی ۵ متری از یکدیگر نصب می‌شوند و باید در زمین فرو روند. نمونه استاندارد آنها از جنس گالوانیزه است که در ارتفاع‌های مختلف وجود دارند. استحکام سیستم فنسینگ به تیرک‌های آهنی بستگی دارد.

رایانه مرکزی (MULTI sys)

رایانه مرکزی در فنس‌های الکتریکی قابلیت پردازش اطلاعات را از واحد‌های کنترل و هشداردهنده‌ها دارد و با استفاده از تصاویر طراحی شده در نمایشگر، امکان کنترل و برنامه‌ریزی توسط کاربران را ایجاد می‌کند. در واقع کاربران با استفاده از رایانه مرکزی فنس‌های الکتریکی را کنترل می‌کنند.

واحد کنترل و هشداردهنده مرکزی (ACU)

این واحد پردازش اطلاعات دریافتی از انرژی‌دهنده‌ها را انجام می‌دهد. این واحد توسط ریزپردازنده‌ها پردازش اطلاعات ورودی را به عهده می‌گیرد. این واحدها قابلیت اتصال LAN (بی‌سیم) را دارند و در شبکه‌های حلقوی و استاندارد قابل اتصال می‌باشند.

انرژی دهنده‌های حفاظ‌های الکتریکی

در انرژی دهنده‌ها مسائل امنیتی به طور کامل رعایت می‌شود و همه دستگاه و قطعات تحت استانداردهای با کیفیت قرار دارند. انرژی دهنده‌ها سیستم‌های CCTV و سیستم‌های هشداردهنده را کنترل می‌کنند. منبع تغذیه و باتری‌ها هم جزئی از انرژی دهنده‌ها هستند. انرژی دهنده به صورت مداوم اتصالات برق سیم‌ها و سایر قطعات را بررسی می‌کند.

مراحل ساخت

در اولین مرحله از ساخت حفاظ الکتریکی، محیطی که باید حفظ شود، به بخش‌های (zones) مختلف تقسیم می‌شود که هر کدام با توجه به متراژ خود شرایط ویژه‌ای دارند. تقسیم حصار به بخش‌های مختلف باعث می‌شود کنترل هر بخش جدا باشد و اگر لازم بود یک بخش خاموش می‌شود.
بخش‌های مختلف با استفاده از سیم، عایق و تیرک‌ها حصاربندی می‌شوند و برق به آنها متصل می‌شود. سیستم برق به صورت متناوب است و انرژی مصرفی را کاهش می‌دهد. . شایان ذکر است که تیرک‌ها با فاصله معین از یک دیگر درون زمین قرار می‌گیرند و بسیار محکم هستند.
فنس‌های فولادی گالوانیزه و سیگنال کنترلی از میان عایق‌ها به هر زون به صورت مستقل متصل می‌شوند. همچنین فاصله هادی‌های فولادی (سیم‌ها) با توجه به نیاز کاربر از ۱۰ تا ۲۵ سانتی‌متر تعیین می‌شود که هرچه منطقه حفاظتی‌تر باشد فاصله آنها کمتر است.
سیم‌ها در فواصل زمانی معین (معمولا ۱ ثانیه) جریان الکتریکی متناوب را از خود عبور می‌دهند که در صورت تعارض به حصار، شوک الکتریکی استاندار (بدون خطر جانی) وارد می‌شود تا متعارض را از ورود باز دارد. همچنین تحت شرایط خاص می‌توان شوک الکتریکی را خاموش کرد و حصار تنها با سیگنال‌های ضعیفی که تعرض را نشان می‌دهند کار کند؛ در این حالت تنها آلارم‌ها و برخوردها کار می‌کنند.
فنس‌های الکتریکی شکلی خاص دارند که علاوه بر تاثیر فیزیکی، می‌تواند با تاثیر روانی خود مانع از ورود غیر مجاز به حصار شود.

آموزش حیوانات

حفاظ‌های الکتریکی برای نگهداری گله‌ها و دام‌ها بسیار مناسب‌اند و هیچ آسیبی به آنها وارد نمی‌کنند. این فنس‌ها طوری ساخته شده‌اند که به طور کامل از دام‌ها مراقبت کنند و به راحتی تغییر کنند. این ابزار طبق نیازی که شما دارید تنظیم می‌شود و ولتاژ آن به طور قابل توجهی متغیر است. دام‌ها در صورت لمس این حفاظ‌ها برای همیشه از آنها دوری می‌کنند و بدون اینکه آسیبی ببیند از خطرات دور می‌مانند. همچنین استفاده از آنها در فضای باز و بسته و در تمام فصول مجاز است و هیچ محدودیتی را متوجه شما نمی‌کند.

استفاده از حفاظ‌های الکتریکی برای آموزش و نگهداری دام‌ها یک روش مناسب محسوب می‌شود که با آن می‌توانید با هزینه کمتر و به صورت طولانی مدت به دام‌های خود رسیدگی کنید. هدف از اینکار این است که هنگامی که حیوانات به فنس‌ها نزدیک می‌شوند تحت شوک الکتریکی قرار بگیرند تا از انجام مجدد آن خودداری کنند. همچنین می‌توان برخی قطعات دیگر را نیز به فنس اضافه کرد تا کاربرد ضدسرقت را نیز داشته باشد.

تمام حیوانات بعد از ۴ الی ۵ روز می‌دانند که نباید با حفاظ برخورد داشته باشند؛ در غیر این صورت مجازات می‌شوند. دام‌ها معمولا به خوبی از سیستم پاداش و تنبیه پیروی می‌کنند و هیچگاه کاری را که به ضرر آنهاست انجام نمی‌دهند. بنابراین بعد از برخورد با ۴۰۰۰ تا ۵۰۰۰ ولت سیم، به ندرت پیش می‌آید که حتی به حفاظ نزدیک شوند. همچنین می‌توان به فنس‌های الکتریکی آغل‌های الکتریکی را نیز افزود که در فصول تغذیه بسیار کاربردی می‌باشند..

سیستم بازدارنده

همانطور که می‌دانید در جامعه انسان‌ها حفظ حریم شخصی بسیار مهم است و اکثر افراد با توجه به اهمیت حریم شخصی خود اقدام به ارائه راهکارهایی می‌کنند. کسانی که به خوبی از حریم شخصی خود حفاظت نمی‌کنند در معرض‌ آسیب، تجاوز به حریم شخصی، دزدی و یا ریسک‌های مختلف قرار دارند. حفظ حریم شخصی برای همه لازم است اما در برخی اماکن مثل باغ، ویلا، تاسیسات صنعتی یا نظامی، کارگاه‌ها، موزه‌ها و … از اهمیت بیشتری برخوردار است. همچنین قابل ذکر است که پیگیری عدم رعایت حریم شخصی بسیار دشوار و هزینه‌بر است و اکثرا جواب نمی‌دهد.

بنابراین بهترین روش برای حفظ حریم شخصی، پیشگیری از سرقت، نفوذ و ورود غیر مجاز است. یکی از سیستم‌های کارآمد برای جلوگیری از نفوذ به حریم، حفاظ‌های الکتریکی یا الکتروفنس است که می‌تواند با هزینه کمتر و به صورت هوشمند مسئولیت حراست از اموال و افراد را به عهده بگیرد. استفاده از الکتروفنس در تمام کشورهای توسعه‌یافته و به تازگی کشورهای در حال توسعه رواج دارد و به عنوان شناخته‌شده‌ترین و هوشمندترین سیستم حفاظت پیرامون محسوب می‌شود. این سیستم در واقع بازدارنده نفوذ است و با شوک الکتریکی، هر کسی را از خود دور می‌کند. حصار الکتریکی یک سیستم جدید نیست اما به تازگی سیستم‌های هوشمندی به آن اضافه شده است که باعث می‌شود مراقبت از حریم با کمترین هزینه و بدون احتیاج به پرسنل زیاد انجام شود؛ همچنین این سیستم کاملا بدون خطر است و در صورت بروز اشتباهات سهوی، هیچ مشکلی را برای افراد به وجود نمی‌آورد.

روش نگهداری

یکی از مفید‌ترین ابزارها برای نگهداری فنس‌ها ولت متر و نقص یاب است. این ابزارها کمک می‌کنند بتوانید از ولتاژ مناسب سیستم اطمینان حاصل کنید. همچنین اگر یک دستگاه عیب یاب داشته باشید می‌توانید راحت‌تر عیب هر قسمت را دقیقا بیابید و سریع‌تر به آن رسیدگی کنید. با این کار نه وقت خود را برای عیب یابی تلف می‌کنید، نه متحمل هزینه‌های بیشتر می‌شوید.

همانطور که ولتاژ و ایمنی را می‌توان با این دستگاه‌ها تامین کرد، می‌توان کارایی دستگاه و حتی جابجا نشدن سیم‌ها از جای اصلی خود را نیز بررسی کرد. فقط دقت کنید که باید دستگاه‌های کنترل کنندهای مثل ولت متر و نقص یاب در جایی دور از حفاظ الکتریکی نصب شوند تا به دور از آلودگی و رطوبت باشند.

مزایا

امکان بالای تهدید علیه پرسنل مجاز و محدودیت دید سیستم‌های سنتی
ایجاد ظاهر خشن و آزاردهنده و کاهش زیبایی بصری سیستم‌های سنتی
امکان گیر کردن مواد زائد در سیستم‌های سنتی
عدم ردیابی تعارض‌ها در سیستم‌های سنتی
احتمال بسیار زیاد اختلال در سیستم‌ها و نفوذ آسان به آن در سیستم‌های سنتی
عدم احاطه کامل محیط پیرامونی
نیاز به پرسنل زیاد برای مراقبت از فنس‌ها علی‌رغم کارایی پایین آن
هزینه بالای دیوارکشی، نرده، سیم خاردار و حصارهای چندلایه
استهلاک بالا در سیستم‌های سنتی نسبت به الکترو فنس‌ها
امکان سرقت خود حصارها به دلیل قیمت بالای آنها

مانیتورینگ و نرم افزارهای امنیتی

سیستم حفاظ الکتریکی لناوا مجهز به نرم افزار جامع مدیریت امنیت سیستم است که در اتاق کنترل نصب می‌شود و از طریق سایر دستگاه‌های حفاظت الکترونیکی و انرژی‌دهنده‌ها کنترل کامل را بر روی سیستم حفاظ ایجاد می‌کند. این نرم افزار دستورالعمل‌های امنیتی که کاربر ایجاد می‌کند را می‌پذیرد و هر کنشی را که بر روی سیستم فنسینگ اتفاق می‌افتد، ثبت می‌کند. همچنین این سیستم بر روی نقشه‌های خود از منطقه تحت حفاظت نظارت دارد و با توجه به حساسیت فنس‌ها هر گونه لمس را نشان می‌دهد و اعلان خطر می‌کند.

ضمنا این نرم افزار هر گونه تعارض یا خرابکاری در سیستم، نقص‌های نرم افزاری و سخت افزاری احتمالی و یا سایر اختلالات را پیگیری می‌کند و ضمن اعلام خطر می‌تواند پیام‌های لازم را بفرستد و طبق دستور العمل شما عمل کند.

پیام سریع

تماس با ما

مزایای حفاظ‌های الکتریکی

  • اعلام هشدار سریع از طریق اینترنت و تلفن به افراد مختلف
  • استحکام بالای فنس‌ها در برابر انواع ابزارهای نفوذ
  • فعالیت ۲۴ ساعته و بدون استهلاک

ویژگی‌های منحصر به فرد حفاظ‌های الکتریکی لناوا

  • عدم نیاز به اتاق کنترل بزرگ و نیروی انسانی متخصص برای کنترل سیستم‌های امنیتی و دوربین‌ها به دلیل هوشمندی نرم افزار کنترل کننده سیستم الکتروفنس
  • جلوگیری ۱۰۰درصدی از نفوذ به سیستم و ورود غیر مجاز در هر شرایطی و آمادگی مقابله به آسیب‌های مختلف
  • حفاظت کامل افراد و دارایی‌های داخل مجموعه حفاظتی

بهترین باشید

كسانی كه در انتظار زمان نشسته اند، آن را از دست خواهند داد، بنابراین با خلق بهترین ها زمان آن رسیده است که بهترین باشید.

به ما بسپارید

.متخصصان ما در تمامی مراحل کار در کنار شما خواهند بود تا پروژه شما به بهترین شکل ممکن مدیریت شود.

نیاز سنجی کنید

بزرگترین کارها با اولین قدم شروع می شود. نیاز سنجی اولین و مهمترین راه برای رسیدن به آینده ای متفاوت می باشد.

چرا باید حفاظ الکتریکی را از لناوا بخواهیم؟

به خاطر بسپاریم

گروه مهندسی لناوا با استفاده از نیروهای متخصص و کارآزموده خود به تمام تکنولوژی‌های روز دنیا دسترسی دارد و می‌تواند به مشتریان خود جدیدترین خدمات را ارائه کند. شرکت لناوا با سال‌ها تجربه در ارائه خدمات نرم افزاری و الکترونیکی، می‌تواند بدون هیچ مشکلی از ۰ تا ۱۰۰ نصب حفاظ الکتریکی را بر حسب نیاز کاربر بر عهده گیرد و خدمات پس از فروش و پشتیبانی آن را اجرا می‌کند.

شرکت تخصصی لناوا تعمیرات و بروزرسانی حفاظ‌های الکتریکی را نیز انجام می‌دهد. توصیه می‌کنیم برای اطلاعات بیشتر به سایت لناوا مراجعه کنید یا با شماره تماس دفتر لناوا تماس برقرار نمایید تا با کارشناسان ما مشورت کنید. از توجه شما سپاسگزاریم.

نظرات