به گروه مهندسی لناوا خوش آمدید!

امنیت

خدمات ما

سیستم های نظارتی

طراحی و پیاده سازی سیستم های نظارتی مبتنی بر بستر شبکه (دیجیتال) و بستر کواکسیال (آنالوگ) جهت امنیت و نظارت و حراست از سازمان شما یکی از الزامات هر کسب و کاری است.

ادامه

UTM

جلوگیری از نفوذ به داخل شبکه و امنیت یکی از معضلات بسیار مهم سازمان ها و شرکتها میباشد. با استفاده از UTM و Firewall از نفوذ و حملات سایبری در امان خواهید بود و امکان مدیریت پهنای باند و کاربران را جهت تصمیمات بعدی خواهید داشت.

ادامه

Anti Virus

آنتی ویروس (Anti Virus) به نرم افزاری گفته می‌شود که مسئولیت پاکسازی و جلوگیری از ورود ویروس و عوامل مخرب به کامپیوتر را بر عهده دارد. در واقع آنتی ویروس یک برنامه کامپیوتری است که برای مرور…

ادامه

Electric Fence

حصارالکتریکی یک سیستم بازدارنده و کاملا امنیتی است که بر پایه ایجاد جریانی گردابی و شوک آور( بدون خطر جانی) برروی دیوار و محیط پیرامونی نصب و از ورود سارقین و متجاوزین بطور موثر و جدی جلوگیری مینماید، و باعث امنیت بالای سازمان شما خواهد شد.

ادامه

تیم
حرفه ای ما !

کنار هم جمع شدن اغاز است
کنار هم ماندن پیشرفت است
با هم کار کردن موفقیت است

ارائه DLP

پیشگیری از دست دادن داده ها

DLP

جلوگیری از نشت اطلاعات یا به اختصار DLP که معرف Data Loss Prevention می باشد، در واقع یک تکنولوژی امنیت اطلاعات می باشد که از انتشار اطلاعات محرمانه درون یک سازمان جلوگیری می کند.

این روند فعالیت به صورت مانیتور کردن دائم اطلاعات در حال استفاده، بررسی ترافیک شبکه و در نهایت بازنگری فضای ذخیره سازی اطلاعات انجام می شود. روندی که باعث رشد روزافزون این تکنولوژی شده است حفاظت از اطلاعات محرمانه و و حمایت از مالکیت معنوی اطلاعات می باشد. پیروی از مقرراتی چون PCI, SOX, HIPAA, GLBA و SB1382 نیز یکی دیگر از دلایل رشد این تکنولوژی به حساب می آید.

ادامه

موارد تحت پوشش

 • نشت اطلاعات به صورت غیر عمدی از درون شبکه
 • نشت اطلاعات به صورت عمدی از درون شبکه توسط یک کارمند غیر ماهر
 • سرقت اطلاعات توسط یک شخص فنی و حرفه ای
 • سرقت اطلاعات توسط هکرها از خارج از شبکه یا بدافزارهای پیشرفته از درون شبکه

ادامه…

بخش های مختلف DLP

 • کنسول مدیریتی DLP Management Console
 • عامل نقطه نهایی DLP Endpoint Agent
 • گذرگاه شبکه DLP Network Gateway
 • عامل شناسایی اطلاعات Data Discovery Agent or Appliance

ادامه…

امنیت

ابزار DLP

ابزارهای DLP را می‌توان با دیواره‌های آتش لایه اپلیکیشن مقایسه نمود. مانند دیواره‌های آتش آنها “محتوای داده‌های خروجی” را بررسی می‌کنند و سپس تصمیم می‌گیرد که چه محتوایی اجازه دارد از سازمان خارج شود.

ابزارهای DLP مانند network appliance عمل می‌کنند و پشت دیواره آتش قرار می‌گیرد پس باید اطمینان حاصل کنید که آنها با زیرساخت امنیت فعلی سازمان یکپارچه می‌شوند.

ادامه

طبقه‌بندی داده‌ها

طبقه‌بندی داده‌ها جزء اصلی و جدانشدنی DLP می‌باشد. اگر سازمان قادر به شناسایی اطلاعات مهم و حساس خود نباشد، بدیهی است که نخواهد توانست از فن‌آوری مناسب جهت جلوگیری از نشت اطلاعات استفاده نماید.

کلید اصلی، پیاده‌سازی یک سیستم کارآمد و اطمینان از امکان توسعه‌ی آن است. طبق اظهارات کارشناسان حوزه‌ی امنیت، طبقه‌بندی نادرست اطلاعات، کاهش چشمگیر کارآمدی این سیستم‌ها را به همراه خواهد داشت. پیشنهاد می‌گردد اطلاعات به سه یا چهار دسته نظیر عمومی، فقط داخلی، محرمانه و غیره طبقه‌بندی شده و تقسیم گردند.

ادامه

مزایای کلیدی

  • محافظت از اطلاعات محرمانه در برابر گم شده سرقت
  • کمک به شما برای سازگاری بودن با مقررات حفظ حریم خصوصی و حفظ اعتبارتان
   • افزایش بینش تان در خصوص ریسک از دست دادن اطلاعات و کاهش خطرات
   • جلوگیری از نشت تصادفی اطلاعات
   • توقف insiders مخرب از سرقت مجودی های با ارزش مانند طرح محصول و گزارش های مالی

ادامه

امنیت

خدمات ما

همانطور که می دانید با GPO می توان Policy برای یوزرها و کامپیوترها تعریف کرد. اما آیا می توان یوزرهایی که از طریق کابل و یا وایرلس و با هر سیستمی به شبکه متصل می شوند را authenticate کرد؟

جلوگیری از نفوذ به داخل شبکه و امنیت یکی از معضلات بسیار مهم سازمان ها و شرکتها میباشد. با استفاده از UTM و Firewall از نفوذ و حملات سایبری در امان خواهید بود و امکان مدیریت پهنای باند و کاربران را جهت تصمیمات بعدی خواهید داشت. Utm ها معمولا با ساختاری که در ذیل آمده است تولید می شوند.

آنتی ویروس به نرم افزاری گفته می‌شود که مسئولیت پاکسازی و جلوگیری از ورود ویروس و عوامل مخرب به کامپیوتر را بر عهده دارد. در واقع آنتی ویروس یک برنامه کامپیوتری است که برای مرور فایل ها و تشخیص و حذف ویروس ها و دیگر بدافزارها از آن استفاده می شود. هسته مرکزی یک آنتی ویروس، موتور جستجوی آن است.

امروزه در مراكز صنعتی و اداری جهت نظارت بر محيط فيزيكی و نظارت بر كار كاركنان يا كـارگران در جـهت كنترل و مديـريت بهـتر و كارآمـد‌تر از سيستم های تـلويزيونی مـداربسته (CCTV) استفاده می شود.

ارائه راهکارهای RMS

سرور ویندوزی می تواند با استفاده از DACL یک document اجازه باز کردن یا عدم اجازه آن را به کاربر بدهد، اما راههای کمی و جود دارد که بتوان پس باز کردن این document، فهمید که چه تغییراتی روی آن و محتوایش رخ داده است.

dlp

data loss prevention

جلوگیری از نشت اطلاعات یا به اختصار DLP که معرف Data Loss Prevention می باشد، در واقع یک تکنولوژی امنیت اطلاعات می باشد که از انتشار اطلاعات محرمانه درون یک سازمان جلوگیری می کند.

انطباق

Unified Threat Management

UTM جلوگیری از نفوذ به داخل شبکه یکی از معضلات بسیار مهم سازمان ها و شرکتها میباشد. با استفاده از UTM و Firewall از نفوذ و حملات سایبری در امان خواهید بود و امکان مدیریت پهنای باند و کاربران را جهت تصمیمات بعدی خواهید داشت.

فعالیت مخرب