به گروه مهندسی لناوا خوش آمدید!

سیتریکس چیست؟

ابتدا برای اینکه با سیتریکس (CITRIX) آشنا شویم، باید در مورد مجازی‌سازی اطلاعات کافی داشته باشیم. مجازی‌سازی عبارت است از یک برنامه که بر روی یک یا چند سرور مستقر در دیتا سنتر که باعث می‌شود تمام کاربران بتوانند به اطلاعات برنامه دسترسی داشته باشند.
همانطور که گفتیم سیتریکس این امکان را به وجود می‌آورد که بتوانیم از راه دور به نرم افزارهای سازمان دسترسی پیدا کنیم. برای این کار سیترکس باید تحت وب یا web based باشد تا از طریق جستجوگر اینترنت بتوان به سیستم دسترسی پیدا کرد. این قابلیت تحت تکنولوژی ذخیره‌سازی فضای ابری (Cloud) ارائه می‌شود…

ادامه مطلب

به لناوا بسپارید

لیست قیمت ها

انواع سرویس هایی را که ما ارائه می دهیم را

در قسمت زیر مشاهده فرمایید.

 • طرح ۴

  تماس بگیرید

  • ۴۰۰ کاربر هم زمان
  • بی نهایت
  • پشتیبانی ۷ روز هفته
  تماس بگیرید
 • طرح ۳

  ۶۹۰۰۰۰۰تومان / ماهانه

  • ۱۰۰ کاربر هم زمان
  • ترافیک ۱۰۰۰ گیگ ماهانه
  • پشتیبانی ۶ روز هفته
  سفارش دهید
 • طرح ۲

  ۳۷۵۰۰۰۰تومان / ماهانه

  • ۵۰ کاربر هم زمان
  • ترافیک ۵۰ گیگ ماهانه
  • پشتیبانی ۶ روز هفته
  سفارش دهید
 • طرح ۱

  ۱۶۲۵۰۰۰تومان / ماهانه

  • ۱۰ کاربر هم زمان
  • ترافیک ۱۰ گیگ ماهانه
  • پشتیبانی ۶ روز هفته
  سفارش دهید

درباره محصول

نرم افزار وب کنفرانس Adobe Connect

ویژگی‌ها
مجازی‌سازی
نحوه کارکرد
محصولات مربوط
ویژگی‌ها

از ویژگی‌های سیتریکس

 

برنامه سیتریکس رابطه نزدیکی باویندوزهای شرکت مایکروسافت دارد و اگر شبکه‌ای که استفاده می‌کنید گروهی باشد به راحتی با ویندوز تطبیق می‌یابد. اگر برنامه سیتریکس شما Domain باشد، شما نیاز ندارید که که نام کاربری خود را وارد کنید و از طریق اکتیو دایرکتوری ویندوز سرور را روی آن قرار می‌دهید.
از دیگر ویژگی‌های سیتریکس آن است که شما به دلیل تحت وب بودن سیستم می‌توانید بر روی سیستمی غیر از کامپیوتر مثل تبلت یا موبایل آن را اجرا کنید. توجه داشته باشید که سیتریکس یک برنامه تحت وب است و شما روی دستگاه خود فقط یک برنامه را تحت جستجوگر مشاهده می‌کنید.
مجازی‌سازی

سیتریکس و مجازی‌سازی

 

مجازی‌سازی سرور: از طریق سیتریکس تعداد زیادی سرور فیزیکی و مجازی به هم متصل می‌شوند؛ به طوری که نرم افزار بین سرورها قرار می‌گیرد و اجازه می‌دهد چنیدن سرور با هم ارتباط داشته باشند. همچنین در سیتریکس دسکتاپ‌ کاربران نیز مجازی می‌شود و آنها می‌توانند حتی بر روی سیستمی که تا به حال به ویندوز متصل نبوده هم از سیستم عامل آن استفاده کنند. همچنین برنامه‌ها نیز مجازی می‌شوند؛ به طوری که با نصب یک نسخه از برنامه سازمانی بر روی یک یا چند سرور، تمام کاربران می‌توانند به صورت آنلاین از منابع سخت افزاری سرور استفاده کنند.
علاوه بر این‌ها ذخیره‌سازی اطلاعات هم مجازی می‌شود و کاربران اطلاعات را در مرکز داده‌ها یعنی سرور (SAN Storage) ذخیره می‌کنند. در واقع مجازی‌سازی باعث می‌شود که شما بتوانید نرم افزارهای تحت وب یا ویندوز خود را مثل نرم افزارهای حسابداری، فروشگاه، کنترل، مدیریت سازمان و غیره را با نصب روی سرور، در تمام نقاط و با تمام دستگاه‌ها، به صورت هماهنگ به اجرا در بیاورید.
نحوه کارکرد

سرور سیتریکس چیست و چگونه کار می‌کند؟

 

در یک ابزار نصب برنامه سیتریکس، سیستم‌های اطلاعاتی قدرتمند به عنوان سرور برنامه‌ها و منابع استفاده می‌شوند. برنامه‌های مجازی سیتریکس نرم افزارها را تحت اختیار سیستم قرار می‌دهد و به دستگاه‌های هدف متصل می‌کند. بنابراین کاربران سیستم نیازی به نصب نرم افزارها بر روی دستگاه خود ندارند. البته کاربران به همه قالب‌ها و داده‌های سرور متصل نیستند. کاربر با توجه به برنامه‌ای که می‌بیند بر روی دکمه‌ها و صفحه‌ها کلیک می‌کند و اطلاعات به‌روز را می‌بیند. برای اینکه کاربر بتواند به تمام اطلاعات سرور دسترسی داشته باشد باید بر روی دستگاه خود سیتریکس را نصب کرده باشد؛
که در این مواقع کاربران منابع فیزیکی سرور را انتقال می‌دهند، چراکه از طریق نرم افزاری نمی‌توان سرور را انتقال داد. سیتریکس برای مجازی‌سازی محتوای سازمان‌ها بهترین گزینه است. این برنامه توسط شرکت نرم افزاری آمریکایی با همین نام، ابداع شده است. هر سازمان به مجازی‌سازی متفاوتی احتیاج دارد و نیاز دارد که این مجازی سازی، در قالب سیتریکس و به صورت سفارشی انجام شود. گروه مهندسی لناوا با سال‌ها تجربه می‌تواند این خدمات را به سازمان‌ها ارائه کند.
محصولات مربوط

محصولات مربوط به سیتریکس

 • دستکتاپ و برنامه‌های سیتریکس (Citrix Xen desktop and apps)

   سیتریکس محصولاتی را که مربوط به مجازی‌سازی دستکتاپ و برنامه‌ها هستند ارائه می‌کند. این ابزارها به دسکتاپ و برنامه‌های ویندوز اجازه می‌دهند که که از سیستمی که بر روی آن هستند به سیستم سازمان متصل شوند. Citrix Xen app راهکارهای مجازی‌سازی برنامه را  ارائه می‌کند و Xen desktop راهکار مجازی‌سازی دستکتاپ را ارائه می‌کند. قابلیت فضای ابری سیتریکس (Cloud) باعث می‌شود قالب‌ها و اطلاعات لازم را از سمت سرور به برنامه‌های کاربران انتقال دهیم. همچنین قابلیت اشتراک‌گذاری اطلاعات به سازمان‌ها و کمپانی‌ها کمک می‌کند که بتوانند اطلاعات را به صورت آنلاین و آپدیت‌شده با کاربران به اشتراک بگذارند. همچنین سیتریکس محصولی به نام Xen mobile ارائه می‌کند که کمک می‌کند با استفاده از گوشی‌های هوشمند برنامه‌های سازمان را مدیریت کنیم. همچنین Citrix receiver باعث می‌شود بتوانیم به صورت جهانی به اپلیکیشن‌ها و دستکتاپ‌های مجازی دسترسی داشته باشیم.

 

 • دسکتاپ به عنوان سرویس (DaaS)

فناوری سیتریکس ارائه کنندگان خدمات را قادر می‌سازد که دسکتاپ را به عنوان سرویس به مشتریان خود شامل برنامه‌ها و دستکتاپ‌های تجاری  ارائه کنند.  این محصولات شامل ارائه خدمات برای ویندوز، موبایل و همچنین برای ایجاد فضای سازمانی در قالب موتور جستجوها است.

 

 • شبکه‌سازی و فضای ابری (Cloud)

  محصولات مربوط به محاسبه و شبکه‌سازی سیتریکس شامل Xen Server برای شبکه‌سازی سرور و همچنین مجازی‌سازی ارتباط بین کاربران با استفاده از Net Scaler است. سایر محصولات شبکه‌سازی سیتریکس شامل موارد زیر می‌شود:

 

 • WAN برای بهینه‌سازی دستگاه‌ها
 • کنترل کننده نقل و انتقالات اپلیکیشن (ADC) 
 • App firewall به عنوان کنترل‌کننده سطح دسترسی

  تمام این‌ها به وسیله مدیریت فضای ابری اداره می‌شوند که این امکان را به وجود می‌آورد که کاربران به تمام اطلاعات سازمانی با بهینه‌سازی ترافیک اینترنت، کنترل سیاست‌ها و دستورالعمل‌ها و لایسنس‌ها دسترسی داشته باشند.

 

 • نرم افزار به عنوان سرویس (SaaS)

محصولات مربوط به نرم افزار به عنوان سرویس سیتریکس (SaaS)، بر همکاری‌ها و ارتباطات تمرکز دارند. سیستم‌های ارائه شده شامل Podio که یک سرویس همکاری بر اساس فضای ابری است، و همچنین Open voice که شامل کنفرانس‌های صوتی است، می‌شود.

 

 

مزایای سیتریکس

کاهش هزینه

کاهش هزینه مصرف شده جهت خرید تجهیزات سخت افزاری قوی

بروزرسانی آسان

قابلیت بروزرسانی سیستم بدون دخالت کاربران

قابلیت سطح دسترسی

قابلیت تنظیم سطح دسترسی کاربران به نرم افزار

پیام سریع

تماس با ما
  چرا باید برای ارائه این خدمت از لناوا کمک بگیریم؟

  به خاطر بسپاریم

  تیم لناوا با سابقه چندین ساله در ارائه خدمات رایانه‌ای و نرم افزاری، بهترین گزینه برای مجازی‌سازی سیستم‌های شما عزیزان است. این تیم با تمام توان خود در مراحل مختلف ایجاد برنامه سیتریکس (Citrix) اعم از طراحی، توسعه، آپدیت و پشتیبانی همراه شما خواهد بود. شما عزیزان می‌توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر و همچنین مشاهده سابقه و نمونه کارهای تیم لناوا به سایت lenava.ir مراجعه کنید. همچنین می‌توانید برای دریافت مشاوره بیشتر با شماره تماس دفتر لناوا تماس حاصل فرمایید. از اینکه برای مطالعه مطالب ما وقت گذاشتید سپاسگزاریم.

  بهترین باشید

  كسانی كه در انتظار زمان نشسته اند، آن را از دست خواهند داد، بنابراین با خلق بهترین ها زمان آن رسیده است که بهترین باشید.

  به ما بسپارید

  .متخصصان ما در تمامی مراحل کار در کنار شما خواهند بود تا پروژه شما به بهترین شکل ممکن مدیریت شود.

  نیاز سنجی کنید

  بزرگترین کارها با اولین قدم شروع می شود. نیاز سنجی اولین و مهمترین راه برای رسیدن به آینده ای متفاوت می باشد.