مجازی سازی نرم افزار با سیتریکس
۲۲آذر

مجازی سازی نرم افزار با سیتریکس

Written by in سیتریکس

مدیریت کسب‌وکارها و سازمان‌ها در این روزها نیازمند هوشمندسازی و استفاده از ابزارهای نوین است. هیچ کسب‌وکاری بدون ابزارهای مدرن عملکرد بهینه‌ای ندارد و مدیران نوین تلاش می‌کنند با بهره‌گیری از راهکارهای پیشرو و هدفمند از رقبای خود پیش بگیرند. مجازی‌سازی نرم‌افزار با سیتریکس یکی از این راهکارهای پرطرفدار است که در سال‌های اخیر با استقبال مجموعه‌های بزرگ روبرو شده است. مجازی‌سازی نرم‌افزار زمانی به کار میاید که برای استفاده از یک نرم‌افزار محدودیت‌هایی وجود داشته باشد. اما سیتریکس چیست و چطور در این راستا به کمک مجموعه‌ها میاید؟

سیتریکس چیست؟

سیتریکس یک شرکت نرم‌افزاری بسیار محبوب در آمریکاست که فعالیت خود را از سال ۱۹۸۹ در تگزاس شروع کرد. این روزها آوازه سیتریکس در سراسر جهان در میان مجموعه‌های بزرگ پیچیده و با ارائه خدمات مجازی‌سازی تبدیل به یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های ارائه خدمات نرم‌افزاری تبدیل شده است.

مجازی‌سازی اصلی‌ترین کاربرد نرم‌افزار سیتریکس است. مجازی‌سازی سرور، دسکتاپ و از همه مهم‌تر مجازی‌سازی نرم‌افزار با سیتریکس مهم‌ترین دلایل استفاده از این نرم‌افزار هستند. طبق آمار ارائه شده، هم اکنون بیش از چهارصد هزار مجموعه و سازمان بزرگ و کوچک در نقطه‌نقطه کره خاکی در حال استفاده از خدمات سیتریکس هستند. راهکاری که سیتریکس ارائه می‌دهد از جنس راهکارهای نوین است که با رفع مشکلات و محدودیت‌های سازمان‌ها، به رشد آنها کمک می‌کند.

مجازی‌سازی نرم‌افزار با سیتریکس

اولین سؤالی که درباره سیتریکس مطرح می‌شود این است که چرا مجازی‌سازی نرم‌افزار با سیتریکس یک نیاز برای شرکت‌هاست؟

در پاسخ به این سؤال می‌توان به محدودیت‌های نرم‌افزاری اشاره کرد. نرم‌افزارهایی که به دلائل مختلف تنها یک نسخه قابل نصب دارند و محدود به سرورهای مشخصی هستند همیشه سرعت مجموعه‌ها را کاهش می‌دهند.

 به‌عنوان‌مثال، یک نرم‌افزار حسابداری یا مدیریت که تنها بر روی یک سرور قابل نصب است، فقط و فقط در دسترس کاربرانی است که در محیط شرکت حضور دارند و به تنها نسخه آن دسترسی دارند. این در حالی است که بسیاری از سازمان‌ها شعب مختلفی در مکان‌های مختلف دارند یا برای پیش‌بردن فرایندهای سازمان از کاربران دورکار کمک می‌گیرند. فاصله مکانی کاربران این نرم‌افزارها کلیه فعالیت‌های سازمان را مختل می‌کند. از طرفی خرید نسخه‌های متعدد نرم‌افزار برای استفاده کاربرهای مختلف هزینه بسیار سنگینی دارد و ممکن است پارامترهای مربوط به حفظ امنیت نیز رعایت نشوند.

مجازی‌سازی نرم‌افزار با سیتریکس یک راهکار به‌صرفه و بهینه در مقابل این چالش است. سازمان‌ها می‌توانند با استفاده از نرم‌افزار سیتریکس به کاربران متعددی اجازه دسترسی به نرم‌افزار را ارائه بدهند. با این راهکار می‌توان به کاربران مختلف اجازه داد در هر زمان یا مکان به محیط کار خود دسترسی داشته باشند و در راستای پیشبرد اهداف مجموعه با دیگر همکاران خود تعامل داشته باشند. دسترسی به نرم‌افزاری که توسط سیتریکس مجازی شده است همواره با حفظ امنیت اطلاعات همراه است و مدیران می‌توانند برای کاربران نرم‌افزارها سطح دسترسی آنها را تعریف و مدیریت کنند.

چطور از سیتریکس برای مجازی‌سازی نرم‌افزار استفاده کنیم؟

در سال‌های اخیر شرکت‌ها ارائه‌دهنده خدمات نرم‌افزاری در تلاش بوده‌اند که امکان استفاده از سیتریکس را برای کاربران ایرانی فراهم کنند. کاربران ایرانی نیز مانند دیگر کاربران سراسر جهان می‌توانند با مجازی‌سازی نرم‌افزار با سیتریکس به کلیه منابعی که نیاز دارند دسترسی پیدا کنند و مدیریت سازمان‌ها را با روش بهینه‌تری پیش بگیرند. برای خرید نرم‌افزار سیتریکس و استفاده از خدمات آن سراغ یکی از این شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات نرم‌افزاری بروید و متناسب با نیازهای خود، پکیج موردعلاقه‌تان را انتخاب کنید.

گروه مهندسی لناوا یکی از شرکت‌های پیشرو در ارائه خدمات نوین نرم‌افزاری و سخت‌افزاری است. در صورتی که به مجازی‌سازی نرم‌افزار با سیتریکس نیاز دارید می‌توانید با گروه تخصصی مشاوران لناوا تماس بگیرید و از راهکارها و پکیج‌هایی که در انتظار شماست مطلع شوید. لناوا نه‌تنها برای مجازی‌سازی نرم‌افزار، بلکه برای مجازی‌سازی سرور و دسکتاپ نیز همراه شما خواهد بود.

چرا از لناوا کمک بگیریم؟

مجازی‌سازی نرم‌افزار با سیتریکس یک تصمیم و فرایند ساده است. از طرفی، در دل این سادگی پیچیدگی‌هایی وجود دارد که در صورت بی‌اهمیتی به آنها خطرات زیادی سازمان شما را تهدید می‌کند. اصلی‌ترین تهدید را می‌توان عدم امنیت در پروسه مجازی‌سازی دانست.

لناوا فقط مرجع فروش نرم‌افزار سیتریکس نیست. تیم مهندسی لناوا از اولین مرحله مجازی‌سازی تا آخرین قدم همراه شماست و با یک تماس می‌توانید اولین مشاوره‌های تخصصی در این مسیر را از تیم لناوا درخواست کنید. تیم متخصصین لناوا به شما کمک می‌کنند در اولین مرحله نیازسنجی کنید و از نیازهای اصلی که در این راستا دارید مطلع شوید. نیازسنجی حرفه‌ای به شما کمک می‌کند از انتخاب پکیج‌ها و نسخه‌هایی که مناسب سازمان شما نیستند در امان باشید و همه چیز را طبق اصول استاندارد آن پیش ببرید.

نه‌تنها مشاوره و خرید، بلکه در مراحل نصب و راه‌اندازی نیز لناوا به کمک شما می‌آید. نصب و راه‌اندازی اصولی سیتریکس فعالیت‌های شما را در حالتی امن و معقول پیش می‌برد و در صورت نیاز به به‌روزرسانی نیز می‌توانید روی تیم مهندسی لناوا حساب باز کنید.

نتیجه‌گیری

همان‌طور که بیان شد، مجازی‌سازی نرم‌افزار با سیتریکس یک نیاز همیشگی برای سازمان‌هایی است که در استفاده از نرم‌افزارها محدودیت دارند. رفع این محدودیت با استفاده از مجازی‌سازی نرم‌افزار و با استفاده از خدمات سیتریکس در کاهش هزینه‌ها و بهبود عملکرد مجموعه نقش مهمی بازی می‌کند. شرکت لناوا کلیه فرایند مشاوره، نیازسنجی، نصب و راه‌اندازی و پشتیبانی بعد از خرید سیتریکس را عهده می‌گیرد. با تیم لناوا تماس بگیرید و درباره نیازهای خود توضیح دهید؛ ادامه فرایند توسط لناوا انجام می‌شود.

شما عزیزان برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاهده پلن های محصول سیتریکس می توانید صفحه “سیتریکس” ما را مشاهده نمایید.