۱۰مهر

خرید لیمز | لیمز (Lims)، نرم افزار اطلاعات آزمایشگاهی

Written by in نرم افزار

مدیریت اطلاعات مجموعه های بزرگ همیشه یک چالش برای کسب و کارها بوده است. مکانیزه سازی و ساماندهی اطلاعات آزمایشگاهی یکی از این چالش هاست که برای رفع آن از راهکارهای نوین نرم افزاری استفاده می کنیم. سیستم های مدیریت اطلاعات آزمایشگاهی (LIMS) پاسخی هستند به نیاز آزمایشگاه های مختلف به طراحی سیستم مدیریتی و توسعه آن. آزمایشگاه های مختلف که در زمینه های گوناگون به نمونه گیری و آزمایش می پردازند، می توانند کلیه گردش های اطلاعاتی و فرایند های آزمایشگاهی را با خرید لیمز و استفاده از آن مکانیزه کنند.

چرا به خرید LIMS  نیاز داریم؟

استفاده از سیستم های یکپارچه مدیریتی در آزمایشگاه ها نتایج مثبتی به همراه دارد . اغلب منجر به رشد مجموعه و کاهش هزینه ها می شود. علت اصلی شهرت سیستم های مدیریت اطلاعات آزمایشگاه در میان لابراتوارهای حرفه ای به همین دلیل است. مدیران نوین، توسعه مجموعه را در مکانیزه سازی فرایند های آزمایشگاهی می بینند. نتیجه آن تحول ملموسی است که در مرحله اول تیم مدیریت مجموعه را متوجه خود می کند.

اما دقیقا چرا به خرید LIMS نیاز داریم؟ مزایای این سیستم ها چیست؟

در ادامه اطلاعات کامل تری را در مورد مزایای خرید LIMS خواهیم خواند.

برای خرید لیمز (LIMS) و مشاهده ماژول ها  می توانید بر روی عبارت “نرم افزار اطلاعات آزمایشگاه لیمز” کلیک کنید.

لناوا لیمز، دستیار هوشمند آزمایشگاه شما

سفارشی سازی لیمز

مجموعه شما نیاز به یک سیستم مدیریت قدرتمند و شخصی سازی شده دارد. چرا؟

پاسخ این سوال در روند کار با نرم افزار مشخص می شود. کاربران در هر مجموعه ای نیاز به سرویس ها و ویژگی های شخصی سازی شده دارند تا بهترین شیوه ارتباط با نرم افزار را تجربه کنند. در طراحی سیستم های لیمز به قابلیت توسعه و سفارشی سازی و احترام به تجربه کاربری نیز در نظر گرفته شده است. این روند بدون نیاز به کدنویسی انجام می شود؛ همانطور که پس از خرید لیمز انتظار هم می رود!

خرید لیمز و زمان بندی فرآیندهای آن

تضمین کیفیت آزمایشگاه در گرو استاندارد های بین المللی و معتبر است. هر استاندارد نیازمند بررسی دوره ای برخی از بخش هاست. با خرید محصولات لیمز کلیه امور نیازمند به پیگیری و زمانبندی، به صورت خودکار انجام می شود. اپراتور میتواند با بررسی چک لیست های نرم افزار لیمز از اجرای هرچه بهتر فرآیند مطمئن شود. بخشی از این اطلاعات، مربوط به سوابق آزمایشگاه می شود که با امنیت کامل توسط سیستم مدیریت اطلاعات آزمایشگاه نگهداری می شود.

دسته بندی اطلاعات در نرم افزار اطلاعات آزمایشگاهی لیمز

هیچ آزمایشگاهی حرفه ای نمی تواند بدون دسته بندی داده های گسترده، از سوابق آنها استفاده کنند. این در حالی است که بسیاری از آزمایشگاه ها و لابراتوارهای حرفه ای به صورت مداوم از سوابق فرایندهای انجام شده استفاده می کنند. آزمایشگاه ها بر اساس همین داده ها به نتایج بسیار مهمی می رسند. این سطح از اهمیت تنها مربوط به یکی از ویژگی های نرم افزارهای مدیریت اطلاعات آزمایشگاهی لیمز است؛ ویژگی دسته بندی اطلاعات و سوابق.

خرید لیمز چه مزایایی به همراه دارد؟

اولین مزایای خرید محصول LIMS و استفاده از خدمات آن خیلی زود در بخش های مختلف فرآیندها بروز پیدا می کند.

  • نمونه ها بدون محدودیت در پایگاه داده تعریف می شوند.
  • نتایج همراه با ملاحظات لازم مدیریت می شوند.
  • تک تک بخش ها تا حد امکان مکانیزه می شوند.
  • تعیین واحد نتیجه آزمایش، میزان دقت، روش آزمایش، آزمایشگاه اجرا کننده فرآیند، قیمت تمام شده آزمایش و تقویم برنامه ریزی همه و همه از ابتدایی ترین ویژگی های سیستم های LIMS هستند.

برای اشاره دقیق تر به مزایای خریدLIMS ، به چند مورد از اصلی ترین قابلیت های این نرم افزار اشاره میکنیم:

 مدیریت اطلاعات پایه آزمایشگاه با خرید لیمز

اطلاعات پایه آزمایشگاه شامل لیست تجهیزات، آزمایش ها، مشتریان، استاندارد ها، منابع تامین و نیرو انسانی است. مجموعه های بزرگ و کوچک متناسب با نیاز های مدیریتی سعی می کنند حجم انبوهی از اطلاعات پایه را به بهترین شکل نگهداری کنند و از تمام زوایای آن بهره کامل ببرند.

داشبورد نرم‌افزار لناوا لیمز
مدیریت سازمان و پرسنل با خرید LIMS

در رابطه با سازمان و پرسنل، مسائلی همچون سطح دسترسی و نقش افراد در ساختار در نقطه توجه هستند. خرید LIMS اختیار کامل در مدیریت سطح دسترسی پرسنل را به مدیر مجموعه میدهد. از طرفی، هر فرد در سازمان جایگاه مشخصی دارد که نشان دهنده نقش اصلی پرسنل و حوزه اختیارات آنهاست.

مدیریت تضمین کیفیت

اقداماتی که برای تضمین کیفیت فرآیند هاست همگی در طراحی نرم افزار LIMS در نظر گرفته شده اند. کنترل مستندات و ارزیابی عوامل و فرایندها در اختیار مدیر مجموعه قرار می گیرد. تضمین سطح کیفیت هم به استفاده از متخصصین و تجهیزات هوشمند بستگی دارد و هم به مدیریت بهینه و اصولی آن.

مدیریت نگهداری و تعمیرات و کالیبراسیون

کالیبراسیون و تعمیرات، بخش جدایی ناپذیر فعالیت های آزمایشگاه شماست. می توانید برنامه ریزی سیستمی برای این نوع از کارها را به نرم افزار LIMS محول کنید. فراموش نکنید که سیستم مدیریت اطلاعات آزمایشگاه در این بخش نیز کلیه مستندات مربوط به نگهداری، تعمیر و کالیبراسیون را ثبت و نگهداری می کند.

مدیریت انبار

مدیریت انبار با توجه به تعداد زیاد موارد ثبتی یک چالش بزرگ است. خرید LIMS پاسخ این مشکل می باشد. نمونه های مربوط به مشتریان، دستگاه ها و تجهیزات و مواد مصرفی مورد نیاز برای آزمایش ها همگی در این نرم افزار مدیریت می شوند.

مدیریت ارتباط با مشتری

با استفاده از این نرم افزار های مدیریت اطلاعات در تک تک بخش هایی که با مشتری مواجه هستید حرفه ای و معتبر به نظر خواهد رسید. ارائه فاکتور، امکان پیگیری اینترنتی و پرداخت آنلاین از معدود ویژگی های LIMS  در مدیریت ارتباط با مشتری هستند.

مزایای استفاده از محصول LIMS در مواردی که ذکر شد خلاصه نمی شود. بسیاری از جنبه های صرفه جویی مدیریت هزینه بعد از چند ماه استفاده از این نرم افزار ها مشخص می شوند. این در حالی است که یکی از اصلی ترین خواسته های مدیران آزمایشگاه، کاهش هزینه ها و افزایش بهره وری است.

خرید LIMS

برای خرید LIMS نیاز به بررسی فاکتور های بسیار زیادی دارید. هرکدام از بخش های مجموعه شما که درگیر نرم افزار LIMS می شود، باید زیرساخت های مناسب برای اجرای کامل داشته باشد. اما چطور این بررسی ها انجام می شوند؟

مهم ترین قدم، پیدا کردن یک تیم متخصص پیاده سازی این سیستم های مدیریتی است. لناوا لیمز سالیان سال است که همراه مشتریان و مجموعه های بزرگ در مسیر مکانیزه سازی و مدیریت هوشمند قدم برداشته است. متخصصین گروه لناوا، سال ها تجربه خود را در اختیار شما گذاشته اند تا سریع ترین و بهینه ترین مسیر را به شما معرفی کنند.
جهت خرید لیمز (Lims) با مشاورین لناوا تماس بگیرید و درباره قدم بعدی اطلاعات کسب کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره نرم افزار لیمز وب سایت اختصاصی ما را در این زمینه مشاهده کنید.


آخرین اخبار
قبلی بعدی