۱۴اسفند

طراحی و اجرای شبکه | گروه مهندسی لناوا

Written by in تکنولوژی

طی چند دهه گذشته با توسعه روز افزون فن آوری اطلاعات، طراحی و اجرای شبکه های کامپیوتری به شکل فراگیری در ابعاد مختلف زندگی بشر حضور یافته و قابلیت های پویای این صنعت نیازهای جدیدی در پیش روی کاربران قرار داده است.

یکی از مهمترین عوامل توسعه این صنعت، ظهور و گسترش شبکه های کامپیوتری است. همانطور که شبکه ها شریان حیاتی کلیه سیستم های اطلاع رسانی را تشکیل می دهند، در عین حال پیاده سازی آنها مستلزم زیر ساخت های مناسب و کارآمدی می باشد.

شبکه لناوا

واحد اجرای پروژه های شبکه لناوا با در اختیار داشتن کادر فنی متخصص با دانش فنی آکادمیک و تجربه های کسب شده طی اجرای پروژه های متعدد شبکه، قادر به طراحی و اجرای شبکه های دیتا با استانداردهای کابل کشی ساخت یافته میباشد.  

توانمندیها و خدمات شرکت ما در زمینه شبکه های کامپیوتری، کلیه مراحل پروژه شامل امکان سنجی و طراحی اولیه تا اجرا و نظارت بر اجرای بخش های مختلف شبکه های مبتنی بر گروه پروتکلهای TCP/IP را شامل می شود.

همچنین تکمیل یا بهینه سازی پروژه های درحال اجرا یا پایان یافته را نیز دربر میگردد.

نقش لناوا در پروژه های شبکه

گروه مهندسی لناوا با دارا بودن پرسنل فنی جهت مشاوره و طراحی از یک سو، دارا بودن تکنیسین های نصب جهت اجرا و راه اندازی و ارائه خدمات پشتیبانی، میتواند در نقشهای مختلفی در زمینه اجرای پروژه شبکه های کامپیوتری شما ظاهر شود.

ماهیت EPC شرکت، یعنی توانایی در سه بخش :

 • Engineering (مهندسی در مشاوره، امکان سنجی و طراحی)
 • Construction (نصب و راه اندازی)
 • Procurement (تامین تجهیزات شامل مدیریت زنجیره تامین و مهندسی خرید)

این شرکت را قادر میسازد تا خدمات زیر را به مشتریانش ارائه دهد:

مشاوره

 مشاوران و ناظران پروژه‌های فناوری اطلاعات بعنوان امين و نماينده كارفرما، ضمن هدايت روند اجراي پروژه در چارچوب مشخص، فعاليت‌های پیمانکاران پروژه را براساس قرارداد فی مابين و طرح پروژه، کنترل و راهکارهای اجرايی و موثر برای رفع مشکلات جاری و پيش بينی نشده ارائه می کنند. دانش وسیع و تخصصی کارشناسان لناوا مشتریان را حتی قبل از تصمیم گیری در مورد نیازشان یاری میدهد.

طراحی 

پس از شناخت نیاز مشتری عملیات مهندسی طراحی شبکه شاید مهمترین بخش یک پروژه شبکه های کامپیوتری باشد. تهیه طرح شماتيک مسیرهای بستر شبکه، مسیرهای کابلهای شبکه، برق، تلفن، چاگذاری نودها و تجهیزات، تصمیم گیری در مورد اجرای شبکه منسجم (Integrated) یا تقسیم شده (Segmented) و تعیین محل رکهای سگمنت و اصلی و تهیه دیاگرام کلی شبکه جزو فعالیتهای این بخش میباشد.

طرح تهیه شده بر اساس استانداردهاي موسسات بین المللی نظیر ANSI و TIA و همچنین روشهای موسسه Bicsi مي باشد که بنابر نيازهاي آتي و همچنین سلیقه و بودجه ايشان اختصاصا طراحی گشته است. وسواس شرکت ما در دقیق بودن طرح از دوباره کاریها و ابهامات در مراحل بعدی جلوگیری مینماید.

نکاتی که باید در طراحی شبکه در نظر گرفته شود:

 • مسیر عبور کابل کشی شبکه
 • بررسی دقیق و طرح ریزی فیزیکی
 • محل قرارگرفتن نودها و سیستم ها
 • در نظر گرفتن منابع IT و ارزیابی منابع
 • توجه به عملیات تعمیر و نگهداری شبکه
 • هدف از راه اندازی شبکه و توپولوژی شبکه
 •  برنامه ریزی های شبکه در کوتاه مدت و بلند مدت
 • تجهیزاتی که در شبکه کار می کنند و موقعیت فیزیکی آن ها

تأمين تجهيزات

 کارشناسان لناوا قادر هستند کليه تجهيزات مورد نياز اجرای شبکه را بصورت End-To-End تأمين نمايد. این تجهیزات شامل بسترهای قرارگیری سیستمهای انتقال اطلاعات نظیر لوله کشی، داکتهای دیواری، کانالها، لدر، محفظه های قرارگیری تجهیزات، رکها و ملحقات، کابلها، پریزها، سوکتها و کلیه ملحقات غیر فعال شبکه، تجهیزات فعال شامل سوییچ، روتر، فایر وال و در نهایت سرورها و تجهیزات محاسباتی و ذخیره سازی اطلاعات میگردد.

 اجرای پروژه

 واحد اجرای لناوا با به کار گيری کارشناسان مجرب شبکه دارای گواهينامه های معتبر بين المللی و با دانش روز اقدام به اجراي پروژه مينمايد. التزام عملی به برنامه زمانبندی پروژه، برنامه مدیریت منابع مالی پروژه، مدیریت زنجیره تامین و مدیریت اجرا در صدر اولویتهای این واحد قراردارد. واحد اجرایی همواره سعی دارد با ایجاد کمترین خلل در کار دیگر واحدهای مستقر در سایت، به سرعت و با حفظ کیفیت در حد استانداردهای مطلوب عملیات نصب و راه اندازی را به پایان برساند.

نظارت بر اجرا

در صورت تمايل مشتريان، گروه مهندسی لناوا مسئوليت نظارت بر اجراي پروژه را بر عهده ميگيرد. در عمده پروژه هایی که این شرکت بعنوان طراحی وارد قرارداد میگردد. عملیات نظارت بر اجرای کار پیمانکار نیز به عهده شرکت ما قرار میگیرد تا کارفرما از مطابقت کامل شبکه اجرا شده با طرح اولیه اطمینان حاصل نماید.

پشتيبانی

 اجرا و تحویل پروژه های شبکه آغاز ارتباط لناوا با عمده مشتریانش میباشد. پشتیبانی و نگهداری شبکه های کامپیوتری در حال حاضر اصلی ترین نیاز شرکت‌ها، مؤسسات، کارخانجات، سازمان‌ها، آموزشگاه‌ها ، هتل‌ها و … در حوزه انفورماتیک است. رشد و نفوذ فناوری اطلاعات در تمامی حوزه‌های کسب و کار موجب شده است که تمامی محیط های تجاری ، اداری ، صنعتی ، آموزشی و … نیاز مبرم و شدیدی در زمینه پشتیبانی کامپیوتر و شبکه، نصب و راه اندازی انواع تجهیزات شبکه و سرویس‌های مرتبط با آن احساس کنند.

ارائه خدمات گارانتی، وارانتی، پشتیبانی تلفنی (Help Desk)، ارسال تکنیسین یا مقیم نمودن کارشناس در محل کارفرما از خدماتی است که این شرکت پس از اتمام پروژه به مشتریانش ارائه میدهد تا از عملکرد بهینه شبکه های اجرا شده در دراز مدت اطمینان حاصل نماید.

متخصصین واحد شبکه لناوا آمادگی دارند تا به درخواست سازمان‌ها، امکان ایجاد شبکه‌های محلی و فرامحلی و یکپارچه‌سازی ارتباطات داده در سازمان‌ها را بررسی کنند.سپس فراخور نیاز هر یک از شرکت‌ها، پیشنهادی متناسب تهیه و ارائه نمایند.