نرم افزار آزمایشگاهی لیمز
۱۲مهر

نرم افزار آزمایشگاهی لیمز | بهبود بهره وری اطلاعات آزمایشگاهی

Written by in نرم افزار

صدها هزار آزمایشگاه و لابراتوار در سراسر جهان وجود دارد که برای مدیریت فرایند و اطلاعاتشان از نرم افزار آزمایشگاهی لیمز استفاده می‌کنند. مدیریت آزمایشگاه‌های پزشکی، صنعتی و شیمیایی برای اتوماتیک کردن فرایند نمونه‌گیری و دسته‌بندی اطلاعات به یک سیستم یکپارچه نیاز دارند. یکپارچگی و قابلیت شخصی‌سازی نرم افزار آزمایشگاهی لیمز دقیقاً همان عناصری هستند که در مدیریت آزمایشگاه به‌خوبی به کمک مجموعه می ایند. 

سامانه مدیریت اطلاعات آزمایشگاهی مجموعه بی‌نظیری از ویژگی‌ها و امکانات مدیریتی به همراه خود دارد. همچنین، برخی از استانداردهای بین‌المللی آزمایشگاه را ملزم به استفاده این نرم افزارها می‌کنند. برای کسب نشان این استانداردها نیازمند شیوه‌ای نو بهینه در مدیریت آزمایشگاه هستید.

برای اینکه ضرورت استفاده از این نرم افزارها را بهتر درک کنید، بهتر است از فواید استفاده از نرم افزار آزمایشگاهی لیمز و ویژگی‌هایی که دارد بیشتر بدانید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاهده ماژول ها روی عبارت “لیمز” کلیک کنید.

چرا نرم افزار آزمایشگاهی لیمز؟

مدیریت یکپارچه و انعطاف‌پذیر

یکپارچگی به معنای همه‌جانبه بودن و سهولت استفاده برای کاربر است. با این نرم افزار لیمز کلیه اطلاعات کاربران، وضعیت نمونه‌ها، مدیریت کالیبراسیون و انبار همگی در اختیار مدیریت مجموعه قرار می‌گیرد. با استفاده از قابلیت‌های شخصی‌سازی، به بهترین شکل با سیستم گردش اطلاعات آزمایشگاه همخوان می‌شود. این دلیل از اصلی‌ترین دلایل تمایل مدیران نوین به استفاده از نرم افزار لیمز است.

کاهش هزینه‌ها

  • با استفاده از ویژگی‌های نرم افزار آزمایشگاهی لیمز می‌توان بخش بزرگی از فرایند گردش اطلاعات را اتوماتیک کرد.
  • این روش به‌سرعت کار اضافه می‌کند.
  • از هزینه‌های جاری آزمایشگاه کم می‌کند.
  • همچنین با جلوگیری از مشکلات سیستم‌های سنتی و ناکارآمد می‌توان از هزینه تعمیرات و جبران خسارت‌ها کم کرد.
  • گزارش‌های مالی دوره‌ای این کاهش هزینه‌ها را به‌خوبی نشان می‌دهد.

ارتقا کیفیت و دقت

کاربرانی که از آزمایشگاه به هر نحوی استفاده می‌کنند، نتیجه سامانه مدیریت اطلاعات آزمایشگاهی را به‌سرعت مشاهده می‌کنند. تغییرات ابتدایی همیشه ارتقا کیفیت و سطح دقت آزمایشگاه است. با کالیبراسیون استاندارد و مدیریت بهینه اطلاعات نمونه‌ها و آزمایش‌ها طبق برنامه‌ریزی دقیق انجام می‌شوند. احتمال خطا یا کاهش کیفیت به حداقل خود می‌رسد.

نرم افزار آزمایشگاهی لیمز چه ویژگی‌هایی دارد؟

داشبورد و پنل مدیریتی کارآمد

کاربر نرم افزار آزمایشگاهی لیمز می‌تواند کلیه متغیرها و آمار مربوط به فرایند آزمایشگاهی را با تصاویر و نمودارهای گرافیکی و قابل‌فهم مشاهده کند. پنل مدیریتی و داشبورد اختصاصی کاربران به آنها اجازه می‌دهد در کوتاه‌ترین زمان به بخش مورد نیاز دسترسی پیدا کنند و از جزئیات اطلاعات بیشتر بدانند.

تحلیل نتایج و صحت سنجی

سامانه مدیریت اطلاعات آزمایشگاهی می‌تواند کلیه فرایندهای آزمایشگاهی و نتیجه‌هایی که لابراتوار به آن دست پیدا می‌کند را تحلیل کند. این تحلیل‌ها را می‌توان با انجام تست‌های سنجش دقت و صحت سنجی نیز انجام داد. بخش بسیار کاربردی نرم افزار لیمز هم ارائه گزارش‌های مربوط به آزمایش‌هاست. در صورت نیاز، قابلیت صدور رسیدهای مالی نیز در اختیار کاربر نرم افزار است.

مطابقت با ISO/IEC 17025:2017

اگر با استانداردهای جهانی آشنا باشید حتماً می‌دانید ISO/IEC 17025:2017 از معتبرتری سیستم های کنترل کیفیت است. این استاندارد در سراسر جهان مورد استفاده قرار می گیرد. تست و کالیبراسیون آزمایشگاه ها توسط این استاندارد بررسی می‌شوند. یکی از اصلی ترین ویژگی های نرم افزار آزمایشگاهی لیمز همخوانی با این استاندارد جهانی است. 

سامانه مدیریت اطلاعات آزمایشگاهی لناوا لیمز

هرساله تعداد قابل‌توجهی از مجموعه‌های آزمایشگاهی و لابراتوارهای معتبر به سامانه مدیریت اطلاعات آزمایشگاهی لناوا یا نرم افزار آزمایشگاهی لیمز اعتماد می‌کنند. به دنبال این حس اعتماد، گروه مهندسی لناوا از تمامی امکانات و تجهیزات خود استفاده می‌کند تا بهترین و کارآمدترین خدمات را به مشتریان ارائه دهد. مدیریت آزمایشگاه‌های پزشکی، غذایی، داروسازی، فلزات و معادن، پتروشیمی و شیمیایی با استفاده از سامانه مدیریت اطلاعات آزمایشگاهی در بهینه‌ترین وضعیت قرار می‌گیرند. لناوا متعهد است قدم‌به‌قدم روند خرید، نصب و راه‌اندازی نرم افزار را با شما همراهی کند. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره با متخصصین لناوا تماس بگیرید.


نظرات